Moskitiery Otwierane Drzwiowe i Okienne

Dostępne na rynku moskitiery na okna plastikowe, najczęściej wykonane są z lekkich włókien szklanych. Dzięki temu siatka w ramie moskitiery jest cienka i nie przesłania widoku za oknem. Niektórzy producenci stosują także technologię dodatkowej ochrony włókien, która wykorzystuje warstwę PVC. Takie wzmocnienie zwiększa odporność moskitiery na uszkodzenia mechaniczne. A tym samym, korzystnie wpływa na jej trwałość.

Opis

Moskitiery okienne wykonywane są zwykle pod wymiar, dlatego można je dostosować nawet do nietypowych rozmiarów okien: balkonowych, tarasowych i dachowych. Moskitiera na okno balkonowe może być uszyta w taki sposób, aby zabezpieczała nawet podwójne skrzydła. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje moskitier na okna. Zależnie od naszych potrzeb i preferencji mamy do wyboru:

  • Moskitiery ramkowe– są produkowane na zamówienie i sprawdzają się w oknach i drzwiach. Siatka naciągnięta jest na profil aluminiowy lub wykonany z tworzywa sztucznego a całość mocuje się do okna na sprężynowe zaczepy. W przypadku, gdy moskitiera na okno dachowe lub tarasowe nie może być zamontowana na zaczep, dostępne są też moskitiery na magnesy lub z opcją przymocowania ich na stałe. Moskitiera na okno balkonowe powinna być ruchoma, dlatego posiada zawiasy stałe lub z opcją samozamykania. Wygodnym rozwiązaniem są też moskitiery przesuwne, które dobrze sprawdzają się w przypadku drzwi balkonowych i tarasowych.
  • Moskitiery rolowane– to model, który jest najwygodniejszy w użytkowaniu. Ich funkcjonowanie przypomina rolety okienne. Zaletą moskitier rolowanych jest to, że nie muszą być zdejmowane poza sezonem letnim. Moskitiera na okno dachowe to najczęściej właśnie wersja rolowana. Należy zamontować ją na ramie okna w środku pomieszczenia. Siatka powinna przesłaniać całą wnękę okienną.
  • Moskitiery przesuwne– to rozwiązanie do okien przesuwnych. Nie ograniczają widoczności i mogą być zamontowane także tam, gdzie znajdują się rolety zewnętrzne. W sprzedaży dostępne są modele pojedyncze oraz podwójne z jednym bądź dwoma torami. O ich wyborze decyduje konstrukcja, wielkość i sposób użytkowania moskitiery przesuwnej. Zaletą tego typu siatek ochronnych jest brak poprzeczki, która dzieli okno, co ma korzystny wpływ na estetykę okna.
  • Moskitiery plisowane

Zalety:

  • zabezpieczenie przeciw insektom oraz zanieczyszczeniom
  • moskitiery wykonane są z mocnych i trwałych materiałów,
  • siatka moskitiery nie zmniejsza widoczności w świetle okna, a także jest odporna na czynniki atmosferyczne – temperaturę, promieniowanie UV oraz deszcz,
  • moskitiery wykonywane są na wymiar,
  • siatka moskitiery może być wykonana w kolorze czarnym lub szarym.

 

SKONTAKTUJ SIĘ

pinezka

Lubelska 36A
Olsztyn